Anekron začíná

· 395 words · 2 minute read

Možná byste čekali spíš nadpis Anekron se vrací. Zvlášt pak, pokud jste patřili mezi čtenáře stejnojmenného blogu na blog.cz. Proto musím prohlásit, že se o přímou kontinuitu rozhodně nepokouším a ani pokoušet nechci. Proč?

Pod názvem Anekron jste mohli mezi lety 2013 a 2016 znát blog zaměřený na fantasy, který jsem na jaře zrušil a již jej nebudu obnovovat. Jeho kompletní obsah si můžete prohlédnout online, nebo si jej stáhnout do svého počítače.

Už před mnoha měsíci jsem se distancoval od značné části obsahu, konkrétně ode všech názorových článků publikovaných před koncem července 2015. S odstupem času se ale stavím stále kritičtěji i k dalším svým projektům z dřívějška a nedostačujícím se mi zdá například původní formát recenzí. Do budoucna proto prosím berte za směrodatný především to, co napíšu nově na tento blog.

Navíc se chystám změnit i charakter svých příspěvků:

  • Uplynulé měsíce v redakci Dagona mě naučily mnohé, co se publicistiky týče. Tyto zkušenosti se pokusím zužitkovat i zde.
  • Po dlouhém odkládání konečně dorazil YouTube kanál zaměřený na rozbor fenoménů ve fantastice. Ač zatím nutně místy působí poněkud amatérsky, mám zájem na něj dále přispívat a postupně pozdvihnout jeho obsah i formu.
  • Žádné reklamy. Na blog.cz mě občas nesmírně štvaly, a to jsem ještě obvykle používal adblocker. Tady se už žádné neobjeví, neboť bych je sem musel pustit dobrovolně. To neudělám.
  • Tohle není a už ani nebude recenzní blog. Chcete-li vědět, jaké čtení bych vám doporučil, mazejte na můj profil na Dagonovi. Jsem tam součástí skvělé komunity, dostávám zadarmo recenzní výtisky a vůbec se mám co se týče pitvání knížek líp, než kdy v životě. Sem pouze čas od času upustím to, na co na výše zmíněném webu není místo.
  • Omlouvám se za stupidní výmysl hlavounů z Evropské unie, kvůli jejíž legislativě musím povinně zobrazovat informaci o používání cookies. Jaká je to hloupost, ukázali už povolanější, než jsem já.

Své oblíbené blogery z původního Anekronu jsem si automaticky přidal do oblíbených odkazů i sem, přestože jsem ze seznamu vypustil všechny, kteří za poslední měsíc nezveřejnili ani jeden článek. V případě, že tito v dohledné době obnoví aktivitu, zařadím je samozřejmě zpátky.

Došlo k chybě. 🔗

Nelze spustit JavaScript.

Zatím asi nejpodařenější video

V případě blogu Tenebris již indexuji autorčin nový blog Silentium a analogicky místo Světa Středozemě řadím Bookish Dream.

Tolik tedy k novému Anekronu. Ať se vám tu líbí a rádi se sem vracíte!