První letní úvodník podruhé

· 159 words · 1 minute read

Před měsícem otevřel Dagon dveře meteorologickému létu, nedávno nám pak začalo léto astronomické. Počasí má tím pádem rovnou dvojitý vědecký štempl k rozpoutání úmorných veder, které hrozí zahnat Dagona hluboko do chladných vod u dna. Ten však tvrdohlavě setrvá, pouze opustí stojaté vody mainstreamu. Naplnila se přece letošní dávka her o trůny a na plátnech kin se vzájemně profackovali všichni možní komiksoví panáci.

Poplaveme proto na východ pro povinnou nálož anime a mangy, zastavíme se na Fanouškovských ostrovech na festivalu webseriálů a dojde i na další knižní adaptaci v redakci oblíbeného WarCraftu. Recenzovat budeme ale třeba i povídkovou sbírku populárního Petera V. Bretta, která čtenářům Démonského cyklu zkrátí čekání na závěrečný pátý svazek.

Nematou-li mě mé krátkozraké oči, čeká nás i videohra, nebo dokonce technothriller (tedy kniha subžánru, jehož samotné jméno je jazykolamem). Z takové nabídky si vybere snad opravdu každý. Dagon se sezóny mořských okurek nebojí, neboť jsou jeho loviště stále ještě plná opravdu tučné kořisti.

Dobrou chuť!